وبینار معرفی بلاک چین برگزار می شود. بلاک چین یک پایگاه داده توزیع شده می باشد که اطلاعات موجود در آن پس از ثبت، غیرقابل تغییر می باشند، این فناوری اگرچه در ابتدا جهت حل مشکلات مرتبط با دفاتر اسناد رسمی برای درج و نگهداری امن داده ها ارائه شد اما در عمل در کاربرد ارزهای دیجیتالی و قراردادهای هوشمند و … مورد استفاده قرار گرفت و با استقبال کاربران و صاحبان صنایع مواجه شد به گونه ای که امروزه قادر به تغییر بستر اقتصادی بسیاری از صنعت‌ها بوده و قادر به ایجاد کاربردهای جدید در حوزه‌های مختلف مالی، بانکی، بیمه، اقتصاد همیاری، زنجیره تامین، احراز هویت و … می باشد.

امروزه اجتناب کردن یا نادیده گرفتن بلاک‌‌چین و ارزهای رمزنگاری‌شده غیرممکن است. این فناوری‌ها به همه‌ی حوزه‌ها نفوذ کرده‌اند و به نظر نمی‌رسد نرخ رشد آن‌ها کاهش پیدا کند. از طرف دیگر، اطلاعات و توکن‌های مبتنی بر بلاک‌چین، فرصت‌های جدیدی را برای کارآفرینان به وجود آورده‌اند. فناوری بلاک‌چین می‌تواند اجرای قوانین مبارزه با پولشویی (AML) و مدیریت تقلب سازمانی (EFM) را تسهیل کند؛‌ قوانینی که روز به روز ابعاد پیچیده‌تری به خود می‌گیرند و اجرای آن‌ها برای نهادهای ناظر در صنعت خدمات مالی دشوارتر می‌شود.

با حمایت موسسه آموزش عالی ایرانیان وبینار معرفی بلاک چین  به گونه ای تخصصی تر با معرفی ارزهای دیجیتالی، نرم افزارهای کیف پول الکترونیکی، قراردادهای هوشمند، بررسی موارد حقوقی مرتبط، معرفی برخی کاربردهای بلاک چین و بررسی کاربرد خاص بلاک چین در اینترنت اشیا در خدمت شما خواهد بود.

سرفصل های وبینار:

  • مکانیزم های ایجاد، اجماع، چالش ها و مشکلات حقوقی
  • استخراج رمز ارزها (نیازمندی ها و نحوه انجام)
  • بررسی و مقایسه روش های سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتالی
  • بررسی مفاهیم پول، ارز دیجیتالی، کیف پول الکترونیکی و انواع آن
  • مروری بر کاربرد بلاک پین در اینترنت اشیا
  • بررسی قرارداد های هوشمند از بعد فنی و حقوقی

برای شرکت در این دوره  و اطلاع از زمان برگزاری و  ثبت نام در این رویداد به لینک زیر مراجعه کنید.

http://iranian.ac.ir/blockchain.aspx

راهنمای کاربردی سامانه مجازی

برای اضافه کردن این رویداد به تقویم گوگل خود اینجا را کلیک کنید.