بلاک‌چین به عنوان یک پایگاه داده به اشتراگ گذاشته شده عمل می‌نمایید،که قابلیت به روز نگه داشتن تمام فایل ها و تایید هویت آن‌ها را دارد. تکنولوژی بلاک‌چین همچنان در مراحل ابتدایی توسعه خود می‌باشد، که با ایفای نقش یک سطح قابل اعتماد برای انجام مبادلات برای حذف اشخاص ثالث اشاره نمود و در واقع این مورد یکی از بسیار دلایلی است که تکنولوژی می‌تواند مدل‌های تجاری را در صنعت تحت تاثیر قرار دهد و با توجه به ویژگی های منحصر به فرد خود در کاربردهای مختلف زندگی بشر را دستخوش تحولات اساسی نماید

Allen به این نکته تاکید دارد که تکنولوژی بلاک‌چین که به عنوان پایه‌ای برای بیت‌کوین هست نیازی به ذخیره اطلاعات درباره ارز‌ها ندارد. هر اطلاعاتی که نیازمند واسط میانی برای تایید هویت است به صورت نظری در بلاک‌چین ذخیره می‌شود که این عمل باعث مستقل شدن این تکنولوژی از واسط‌های میانی می‌شود.

Mougayar بلاک‌چین را به صورت گسترده تری تعریف کرده است «شبکه مبادله ارزش» که پتاسنیل ذخیره و انتقال اطلاعات به شیوه غیرمتمرکز را دارا می‌باشد.

Zhu and Zhou درباره فرمول‌بندی ویژگی های بلاک‌چین درباره با تجزیه‌ و تحلیل برنامه‌های بلاک‌چین در رابطه با بازار سهام چین در مجله دست‌آورد‌های مالی سال ۲۰۱۷ اشاره نموده است.

درحال حاضر هنوز به یک اجتماع جامع درباره حوزه های کابردی تکنولوژی بلاک‌چین دست پیدا نکرده‌ایم، البته بجز در مورد ارز که نمونه آن را می‌توان بیت‌کوین نام برد. اهداف و کاربرد‌های احتمالی بسیاری وجود دارد که ممکن است مورد استفاده بلاک‌چین قرار بگیرد، اگر‌چه امکانات تکنولوژی به سختی بررسی می شود. در ادامه بیشتر توضیح داده شده است.

 

 

دانلود مقاله
به قلم:آرشام بهبهانی، خانم معصومه اکرمی نسب