چقدر با گوشی های هوشمند کار می کنیم

چقدر با گوشی های هوشمند کار می کنیم

نسل هزاره به دلیل چسبیدن به گوشی های هوشمند خود شهرت دارند. اما آیا واقعاً “استفاده از تلفن هوشمند” آنها با سایر نسل ها تفاوت دارد؟ برای فهمیدن این موضوع ، Provision Living  ، نظرسنجی کرده و میزان استفاده از گوشی های هوشمند را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده است.

هر دو شرکت بزرگ اپل و گوگل دو قابلیت جدید معرفی کردند که در آن به معضل نوین اعتیاد به گوشی‌های هوشمند اشاره شده و درباره آن هشدار داده می‌شود. طی کنفرانس سالانه اپل Worldwide Developer’s Conference این شرکت نسخه جدید سیستم عامل iOS ۱۲ را به همراه قابلیت جدیدی به نام Screen Time معرفی کرد.

قابلیت Screen Time شامل تعدادی ابزار است که مطالبی مانند گزارش فعالیت‌ها و کنترل نوتیفیکیشن‌ها از طریق آن ارائه می‌شود تا کاربر بتواند پردازش‌های موبایل خود را بهتر درک کرده و امکانات آن را کنترل کند. برنامه Digital Wellbeing initiative گوگل نیز قبل از اپل در کنفرانس سالانه برنامه‌نویسانI/O معرفی شد که قابلیت مشابهی برای کاربران دستگاه‌های اندرویدی به همراه دارد و شامل ابزارهایی است که کاربر را در استفاده بهینه از گوشی همراه یاری می‌کند. این اقدامات نشان می‌دهد شرکت‌های سازنده گوشی‌های همراه و تعدادی از شبکه‌های اجتماعی تلاش دارند معضل اعتیاد به تلفن‌های هوشمند را به مردم معرفی کرده و درباره آن آگاه‌سازی کنند. آمار جدیدی نیز از سوی شرکت تحقیقاتی Statista معرفی شده که نشان می‌دهد بیشتر مردم آمریکا معتقدند حل معضل اعتیاد به گوشی‌های هوشمند تنها از طرف کاربران امکان‌پذیر است. تنها ۱۰ درصد از ۲۲۰۰ فرد بالغ شرکت‌کننده در این تحقیق، معتقدند که حل این معضل روی دوش شرکت‌های سازنده گوشی‌های هوشمند است.

کودک نسل انفجار یا بیبی‌بومر ( Baby boomer) کسی است که در دورهٔ انفجار جمعیّت پس از جنگ جهانی دوّم، یعنی در حدّ فاصل سال‌های ۱۹۴۶ و ۱۹۶۴ زاده شده‌باشد.

نسل هزاره یا نسل Y که در اواخر هزاره دوم و اوایل هزاره سوم به دنیا آمده اند, آینده بشریت را به گونه ای دیگر رقم خواهند زد. آن ها والدین نسل Z هستند که دنیا را از دریچه ی تازه ای می بینند.

نسل Z و نسل اینترنت نیز شناخته می‌شود، نام گروهی از مردم است که از سال ۱۹۹۰ تا سال ۲۰۰۰ میلادی و بعد از آن زاده شده‌اند.

استفاده از تلفن هوشمند

درباره نویسنده

مجله علم و فناوری ایرانیان

مجله علم و فناوری ایرانیان وابسته به موسسه آموزش عالی ایرانیان، رسانه الکترونیکی برخط به زبان فارسی‌ در حوزه‌ی فناوری است که از سال ۱۳۹۵ شروع به کار کرده است.

پاسخی بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + ده =

نظر سنجی

نظر شما در مورد طراحی این سایت چیست؟

مشاهده نظرسنجی

بارگذاری ... بارگذاری ...

آرشیو نظرسنجی ها

اینفوگرافی