در قرارهای آشنایی، دنیای کسب‌ و کار و در موقعیت‌های اجتماعی، زنان باید نشان بدهند که به اندازه‌ی کافی اعتماد به‌ نفس‌ دارند. زبان بدن ابزار خوبی برای نمایش قدرت و اختیار است.

اگر قوزکرده وارد اتاق شوید، شک نکنید که حتی اگر اعتماد به نفس هم داشته باشید، قوز کردن از اعتماد به نفس ظاهریِ شما می‌کاهد (اینجا به حرف مادران دلسوزمان می‌رسیم که همیشه این نکته را به ما تذکر می‌دهند). اما نکته‌ای درباره‌ی زبان بدن وجود دارد که شاید تا به حال نشنیده باشید: بر اساس تحقیقات دانشگاه هاروارد، زبان بدن، چه خوب و چه بد، می‌تواند بر هورمون‌‌ها و ذهن ما اثر بگذارد.

از طریق زبان بدن، می‌توانید خود را با اعتماد به نفس‌ تر از آنچه واقعا هستید به مخاطبان‌تان نشان دهید. اما این بدان معنی نیست که با اجرای این ترفندها فقط به طور ظاهری اعتماد به نفس خود را حفظ خواهید کرد، بلکه به تدریج و با تمرین زیاد، این ترفندها جزئی از رفتارتان خواهند شد و اعتماد به نفس واقعی نیز در شما شکل خواهد گرفت.

همه ما گاهی اوقات با مسئله اعتماد به نفس مشکل داشته ایم، اما می دانیم که این موضوع برای ایجاد یک تاثیر خوب کلیدی است. خوشبختانه داشتن اعتماد به نفس بالا یک مهارت است که می توان آن را آموخت و ایجاد چند تغییر جزئی می تواند تاثیر بسیار زیادی داشته باشد. ما در اینجا ۱۰ نکته ساده آورده ایم که با به کارگیری آنها می توانید فورا خود را به صورت آدمی با اعتماد به نفس بالا دارد نشان دهید.

با اعتماد به نفس تر