با گذشت زمان مردم بیشتر وقت خود را صرف کار در محل کار می کنند، خوشبختی در محل کار به طور فزاینده ای اهمیت می یابد و باید چیزی جدی گرفته شود.

یک مطالعه نشان داد که تنها ۵۰ درصد از کارگران انگلیس که مورد بررسی قرار گرفتند، گفتند که از کارشان راضی هستند.

در یک مطالعه که در سال ۲۰۱۷ صورت گرفت، محققان دریافتند که کارگران آمریکایی که مورد بررسی قرار می گیرند، گفتند که مهم ترین عوامل رضایت شغلی عبارتند از:حقوق مناسب، وجود اعتماد میان کارکنان و مدیریت، ایمنی محل کار، استفاده از دانش و مهارت های آنها و امنیت شغلی.

با اینکه آگاهی داشتن از مسایل پیرامون همچون وضعیت اقتصادی، وضع بازار یا کارهایی که دیگران انجام می دهند، گاهی مهم است اما باید همیشه روی مسایلی که قابل کنترل هستند، همچون افکار و کارهای خود تمرکز کنید. اگر کارتان را دوست داشته باشید، خیلی راحت‌تر می‌توانید هنگامی که در حال کار و فعالیت هستید، لبخند بزنید و کارهای‌تان را یکی‌یکی انجام دهید.

 نقل قول  در این زمینه از   John Naisbitts در کتاب Megatrends ( که او آن را در سال ۱۹۸۲ نوشته بود ) به پایان خواهم رساند، ” بخش عمده و بیش تر پیشرفت های هیجان انگیز در قرن بیست و یکم در نتیجه ی تکنولوژی اتفاق نخواهد افتاد، بلکه دلیل آن گسترش این مفهوم است که انسان بودن چه معنی دارد و چگونه تعریف می شود و چه چیز هایی ما را به عنوان انسان تعریف می کند. “ما زمانی بیش تر انسان خواهیم بود که در جایی نه از روی ترس بلکه از روی لذت کار کنیم.”

شادی و لذت واقعی در محل کار تنها به این معنی نیست که مطابق فرهنگ محل کارتان فقط در محیط کاری تان احساس خوبی را داشته باشید و شاد بودن را تجربه کنید. در واقع این امر یعنی لذت در محل کار باید به عنوان یک استراتژی الزام آور و ضروری در هر سازمانی به کار گرفته شود که در واقع به دنبال دستیابی به یک عملکرد با ثبات بالا می باشند.

در این اینفوگرافی چند نکته در مورد چگونه در محل کار شادتر باشیم، بیان شده است.