شما چطور کسب و کار خود را انتخاب کرده اید؟ آیا کسب و کار را انتخاب کرده اید که فکر می کردید آسان است؟ یا جذاب است؟ یا باکلاس است؟ یا حرفه ای را دنبال کرده اید که به علایق و سرگرمی هایتان ربط دارد؟ به احتمال زیاد تصمیمات خود را بر اساس علایق تان نگرفته اید، ولی باید این کار را می کردید.

چرا؟ زیرا سرگرمی ها و علایق چیزهایی هستند که شما آنها را انتخاب می کنید، و فعالیت هایی هستند که احتمالاً در آنها مهارت دارید و تمایلات واقعی شما را نشان می دهند.

گرچه سرگرمی تفریح خوشایندی است و همچنین راه فراری از فشارهای زندگی روزمره است،‌ اما ممکن است شما بتوانید از آن برای به دست آوردن درآمد بیشتر جهت پرداخت صورتحساب‌ها یا پس‌انداز جهت خریدهای ویژه استفاده کنید.

در برخی موارد ممکن است شما حتی بتوانید سرگرمی‌تان را به یک درآمد تمام وقت تبدیل کنید. سرگرمی‌هایی مثل نقاشی، نویسندگی، هنرهای دستی، ورزش و عکاسی می‌توانند تبدیل به فعالیت‌های اقتصادی شوند.

قبل از تبدیل سرگرمی به کسب و کار، شما باید مشخص کنید که آیا تقاضایی برای آنچه شما تصمیم به فروش آن دارید، وجود دارد؟

به محض اینکه تصمیم گرفتید‌ سرگرمی‌تان را به منبع کسب درآمد تبدیل کنید یک طرح کسب و کار را پی‌ریزی کنید تا به شما در مسیر سودآوری کمک کند. طرح کسب و کار می‌تواند به جنبه‌های مالی و تجاری سرگرمی شما جهت دهد. داشتن طرح به شما کمک می‌کند که در فعالیتتان تمرکز داشته باشید و وام‌دهندگان و سرمایه‌گذاران را ترغیب کنید در جهت رشد کسب و کارتان به شما کمک مالی کنند.

در اینفوگرافی زیر  چندین راه حل برای تبدیل سرگرمی ها و علایق به یک کسب و کار سودمند مطرح می کنیم.

چگونه سرگرمی خود را به یک کسب و کار سودمند تبدیل کنیم