به هنگام خرید یک بیمه عمر، انتخاب یک نماینده یا کارگزار بیمه که بتواند کمکتان کند امری حیاتی است. خرید بیمه عمر می ­تواند پیچیده و گمراه کننده باشد. کلید موفقیت در خرید بیمه نامه مناسب شما با هزینه معقول، یک نماینده یا کارگزار بیمه خوب است. بهتر است شخصی را انتخاب کنید که:

  • شرایط اقتصادی شما، شامل دیدگاهتان به ریسک، مالیات بر درآمد املاک، سایر دارایی­ ها و تعهدات، و همچنین وضعیت شخصی شما (یعنی سن، وضعیت تاهل، وابستگان و غیره) را درک می­ کند.
  • به صورتی توضیح می دهد که به راحتی قادر به درک مسائل، گزینه ­ها و استفاده برنامه ریزی شده از بیمه­ های عمر در برنامه مالی خود باشید.
  • یک سند شخصی مکتوب به شما ارائه دهد که واقعیت ­های وضعیت فعلی مالی و شخصی شما را ثبت کرده و ویژگی های بیمه عمر و چگونگی سازگاری آن با شرایط شما را شرح می ­دهد.
  • در تصمیم گیری تحت فشارتان نمی­ گذارد، اما تا زمانی که آماده و مطمئن شوید که در حال انجام بهترین کار هستید، در کنارتان خواهد بود.
  • برای بررسی دوره ای- شاید هر سه سال یا بیشتر – این امر که آیا محصول مورد استفاده همچنان برای نیازها و شرایط شما مناسب است یا نه کاملاً آماده است.
  • از طرف اداره بیمه ایالت شما دارای مجوز است.

اگر هنوز نماینده یا کارگزار بیمه ­ای با این شرایط ندارید، از وکیل، حسابدار، دوستان، فامیل و همکاران کسب و کار خود در مورد نمایندگان بیمه شناخته شده پرس و جو کنید. شما همچنین می توانید با حدود ۷۰،۰۰۰ عضو انجمن ملی بیمه و مشاوران مالی (NAIFA)، ارتباط برقرار کنید.

یک نماینده یا کارگزار که دارای یک یا چندین سمت خدمات مالی تخصصی است، تعهد خود را به آموزش حرفه ­ای در این زمینه نشان داده است. سمت­هایی که ممکن است ببینید شامل موارد زیر می ­شوند:

سمت ­های یک نماینده بیمه

یک نماینده یا کارگزار که دارای یک یا چندین سمت خدمات مالی تخصصی است، تعهد خود را به آموزش حرفه ­ای در این زمینه اثبات کرده است.

همانند هر شخص دیگر، نمایندگان و کارگزاران در ازای سرویس­ های خود که مملو از دانش و تجربه آنهاست حقوق دریافت می­ کنند. علیرغم اینکه اکثر نمایندگان و کارگزاران هزینه خود را از کمیسیون دریافت می­ کنند، بعضی از آنها به صورت حق الزحمه ­ای فعالیت دارند. از آنجایی که کار اصلی نمایندگان و کارگزاران در زمان خرید مستمری و یا اندکی قبل از آن انجام می­ شود، به طور معمول بخش اعظم خسارت نیز در همان زمان پرداخت می گردد. با هر سرویس حرفه­ای، باید بدانید که نماینده یا کارگزار بیمه شما چگونه دستمزد خود را دریافت می­ کند و این امر چگونه ممکن است بر پیشنهادات خرید تأثیرگذار باشد.

نماینده بیمه عمر

مسئله جبران خسارت

مهمترین نکته در این زمینه؟ بهترین روش در حفظ منافع خود این است که اگر می ­خواهید بیمه نامه را رها کنید مطمئن شوید که می ­دانید چه چیز خریداری می ­کنید و ماهیت محدودیت ­های محصول مورد نظرتان، جریمه­ ها و یا هزینه­ ها چیست.

 

منبع: iii.org
ترجمه شده در گروه  TFE|TIMES به قلم مریم فقیه عبدالهی