چگونه کارآفرینان زن در سال ۲۰۱۹ کسب و کار کوچک خود را تامین مالی کردند؟ براساس مطالعه وضعیت کارآفرینان زن ویسا که برروی ۶۵۰ زن دارای کسب و کار کوچک انجام شد، مشخص شد که ۶۱% این افراد خود سرمایه گذاری را برای استارت آپ خود انتخاب کردند.

براساس این گزارش، تصمیم به خود سرمایه گذاری ، به این دلیل است که اکثریت زنان تاجر اغلب از اعلام نیاز اجتناب می کنند. کسانی که در این گزارش مورد بررسی قرار گرفته اند، اعلام کردند که برای دریافت بودجه مورد نیاز شرکت هایشان دچار مشکل شدند- تنها ۲۵% از کارآفرینان زن سرمایه خود را از طریق سرمایه گذاران بدست آورده اند. در برخی مواقع، سرمایه مورد نیاز آنها به طور کامل تامین شده است: تنها ۸% بخشی از بودجه مورد نیاز را دریافت کردند.

زنانی که در تامین سرمایه مورد نیاز استارت آپ خود مشکل دارند باید به این روش‍های خود سرمایه گذاری توجه کنند.

خبر خوب برای کارآفرینان زن که قادر به تامین بودجه نیستند، چیست؟ انتخاب های مختلفی برای خود سرمایه گذاری وجود دارد. زنانی که به سختی می‍توانند از راه سرمایه گذاران سنتی، بودجه مورد نیاز خود را تامین کنند، باید به این روش‍ها توجه نمایند.

تامین مالی خود راه انداز

تقریباً دو سوم زنانی که توسط مطالعه ویسا بررسی شدند، دارای کسب و کار خود راه انداز بودند. درحالیکه آمارها حاکی از آن است که روش خود راه انداز به عنوان یک گزینه اعلام نشده است، اما من فکر می کنم بسیاری از افراد این مسیر را برای تامین مالی کسب و کار خود انتخاب می‍کنند.

ممکن است برای شما نیز جالب باشد

اگر شما با اصطلاح خودراه انداز (بوت استرپ) آشنا نیستید، باید بدانید درواقع این اصطلاح، به معنی خود سرمایه گذاری است. یعنی شما از منابع مالی موجود برای سرمایه گذاری کسب و کار شخصی خود استفاده می کنید. بعضی از کارآفرینان از پس انداز خود، حساب‍های بازنشستگی خود و کارت‍های اعتباری شخصی شان استفاده می کنند.

یکی از الزامات بوت استرپینگ چیست؟ شما باید قادر به تامین بودجه مناسبی برای خود و کسب و کارتان باشید. توجه کنید که هر دلار کجا خرج می شود و چطور به سرمایه گذاران باز می گردد. ممکن است ایجاد جریان نقدی مستمر و بازگشت پولی که خرج کردید، کمی طول بکشد، بنابراین ابتدا با دقت منابع تامین مالی خود را بررسی کنید. اگر پول کافی برای خود سرمایه گذاری بر روی کسب و کار خود ندارید، بهتر است گزینه های دیگری را برای تامین مالی خود جستجو کنید.

کمک های مالی

کمک‍های مالی روش بسیار متداولی برای سرمایه گذاری است. به هرحال، چه کسی از پول مجانی برای کسب و کار خود، متنفر است؟ اگر درخواست کمک مالی دارید و آنرا بدست آوردید، می توانید این سرمایه رو برای کسب و کار خود صرف کنید و تعهدی برای بازپرداخت آن نداشته باشید.

از آنجایی که کمک های مالی بسیار رقابت برانگیز هستند، فکر نکنید تجارت شما تنها تجارتی است که این کمک ها را دریافت می کند. بیشتر کمک‍های دریافتی با لیستی از الزامات همراه هستند، که درخواست کننده باید واجد شرایط دریافت آن باشد، بنابراین صداقت در هنگام درخواست کمک، حائز اهمیت است.

بررسی اعتبار منابع مالی را نیز به یاد داشته باشید. جستجوی “کمک‍های مالی کسب و کارهای کوچک” در گوگل راه بسیار ساده ای برای پیدا کردن این کمک ها است، اما باید برای تفکیک کمک‍های واقعی از کلاهبرداری ها، پشتکار زیادی داشته باشید. طبق اعلام کمیسیون تجارت فدرال (FTC)، نزدیک به ۲۳۰۰۰ نفر پول خود را با عنوان ” کمک‍های مالی دولتی رایگان” از دست داده اند. FTC توصیه می کند که افرادی که به دنبال کمک‍های مالی هستند، از دادن اطلاعات حساب بانکی خود به افرادی که نمی شناسند، خودداری کنند، مراقب کمک‍های دولتی که نیاز به بازپرداخت دارد، باشند و همچنین مراقب تماس‍های تلفنی قلابی از واشنگتن باشند.

شاید شما به جای استفاده از موتورهای جستجو، مستقیم به سراغ منابع معتبر بروید. بنابراین منابعی مانند grants.gov را به منظور شناخت لیست شرکت‍های فدرال برای تامین کمک‍های مالی و یافتن فرصت‍های سرمایه گذاری بررسی کنید.

فراموش نکنید که برای کسب و کار کوچک خود، زمان‍بندی تعیین کنید. آیا باید کمک مالی دریافت کنید، آیا بودجه مناسب تجارت شما، به ویژه اگر برای تامین بودجه در تنگنا باشید، به موقع از راه می رسد ؟

وامهای SBA

مطالعه وضعیت کارآفرینی زنان نشان داد که ۱۰% از زنان کارآفرین به دنبال وام کسب و کارهای کوچک برای تامین بودجه شرکت‍های خود هستند.

گرفتن وام یک تجارت جدی است. یک وام در واقع یک روش است، درواقع شما یک وام می گیرید اما باید با باز پرداخت آن به طور کامل و براساس شرایط آن، موافقت کنید.

عوامل مختلفی باید قبل از اینکه تقاضای وام دهید، بررسی شوند. در کدام موسسه مالی، تقاضای وام می دهید؟ چه مقدار پول باید قرض کنید؟ نرخ بهره و زمان بازپرداخت وام چگونه است؟

از آنجایی که این تصمیمات به نیازهای کارآفرین بستگی دارد، اداره کسب و کارهای کوچک (SBA) جای خوبی برای شروع است. آیا می دانید که SBA برنامه های سرمایه گذاری برای کارآفرینان زن ارائه می دهد؟ در اینجا به بررسی ساز و کار این اداره می پردازیم.

SBA مستقیماً پول کسب و کار را نمی دهد. اما برای کسانی که بازپرداخت وام برای آنها دشوار است، ریسک دریافت وام از وام دهندگان مشروط که نیاز به ضامن دارند را کاهش می‍دهد. بنابراین دریافت وام را آسان تر می کند. SBA برای یافتن یک وام دهنده، یک مرجع آنلاین به نام Lender Match دارد که کسب و کارهای کوچک را با وام دهندگان SBA پیوند می‍دهد.

وامی که توسط SBA تضمین شده باشد، مزایای زیادی مانند بهره کمتر، بعلاوه هزینه های پایین و بازپرداخت پایین دارد. بعضی از وام ها حتی توسط یک مشاور حرفه ای باتجربه ارائه می شود. (SBA را به منظور بررسی وامی که شامل پشتیبانی دائمی برای شروع کسب و کار شما است، جستجو کنید.) این مزیت‍ها می تواند به آموزش کارآفرینان درباره حمایت‍های مالی دریافتی شان کمک کند و همچنین به آنها می گوید چگونه وام SBA می تواند منجر به حفظ کسب و کارشان در طول زمان شود.

آیا شما نیاز به خود سرمایه گذاری دارید؟

چه تصمیم به خود سرمایه گذاری بگیرید، یا کمک‍های مالی و یا بوت استرپینگ را انتخاب کنید، به خود سرمایه گذاری به عنوان کاری نشدنی برای کسب و کار کوچک خود نگاه نکنید.

درعوض شرایط خود سرمایه گذاری را، به دقت بررسی کنید. کمی بیشتر از آنچه نیاز دارید، بودجه خود را ذخیره کنید، به دقت ROI را بررسی کنید تا بفهمید دلارهایتان کجا خرج می شود، و نگرش مثبت خود را تا جایی که می توانید حفظ کنید، چون این مسئله برای خود و کسب و کارتان بسیار مهم است.

 

 

 

 

 

 

منبع: FORBES
ترجمه شده در گروه مجله بیستک به قلم شهرام شیری