موسسه آموزش عالی غیر دولتی- غیر انتفاعی الکترونیکی “ایرانیان” اولین موسسه آموزش عالى است که بعنوان یک موسسه الکترونیکی (مجازی) از شورای گسترش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری موافقت اصولی دریافت نموده است. این دانشگاه الکترونیکی در سال ۱۳۸۰ توسط گروهی از اساتید مجرب و متعهد دانشگاههای کشور تاسیس گردیده و در طی این مدت بستر اینترنتی بسیار مناسبی را برای ارائه آموزشهای الکترونیکی فراهم نموده است.

دانشگاه الکترونیکی ایرانیان به عنوان یکی از مؤسسات آموزش عالی تابعه وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری با بهره مندی از اساتید مجرب و توانمند، فنآوری های نوین و تجهیزات پیشرفته و کادری متعهد و متخصص، پیشرو در ارائه مطلوب ترین خدمات آموزشی و پژوهشی و علمی با هدف تربیت و پرورش نیروی انسانی متخصص و متعهد مورد نیاز کشور به کمک فنآوری اطلاعات و ارتباطات در راستای تحقق اهداف عالیه توسعه و آبادانی کشور و تحقق نهضت نرم افزاری و تولید علم بطور جدی کوشا بوده و اجرای صادقانه آنها را سرلوحه کارهای خود قرار می دهد.

در دنیای مدرن امروز نقش و نگارهای زیادی در کتاب و کتابخوانی پدیدار گشته و این عرصه دستخوش تغییرات زیادی شده است. یکی از این تغییرات مهم نشر الکترونیک می باشد که سبب تغییر در وضعیت کتابخوانی، انتشار و توزیع سریع، کاهش هزینه ها، حذف کاغذ و دسترسی آسان به کتاب ها شده است. در این راستا موسسه آموزش عالی الکترونیکی ایرانیان اقدام به ایجاد بستری مناسب جهت انتشار الکترونیکی کتاب‌ها و… کرده است.

تهیه شده در مجله بیستک