۱- Writinghouse.org

آیا به دنبال یک روش ساده برای ایجاد متون براساس شیوه های ارجاعی پذیرفته شده هستید؟ سایت نقطه گذاری Writinghouse به صورت خودکار، کار نقطه گذاری و فهرست بندی را انجام داده و آنها را براساس شیوه ارجاعی انتخابی شما (APA, Chicago or MLA) قالب بندی می کند.

۲- HowStuffWorks

این وبسایت یک منبع ارزشمند اطلاعاتی است که می توانید از آن در کلاس استفاده کنید. این وبسایت به تشریح قابل فهم هزاران موضوع جذاب برای دانش آموزانتان می پرازد.

۳- HippoCampus

این سایت پروژه آنلاین جالب محتوای چندرسانه ای را ارائه می هد که می تواند برای افزایش کیفیت موضوعات آموزشی عمومی مورد استفاده قرار گیرد.

۴- Fun Brain

وقت آن رسیده است که دانش آموزان شما تحت تاثیر تکنولوژی قرار بگیرند، بنابراین شما نیز باید این ترندهای جدید را پذیرفته و از آنها به نفع خود استفاده کنید. این وبسایت بازی های کامپیوتری با ارزش آموزشی واقعی برای دانش آموزان نوجوان در اختیار قرار می دهد.

۵- First In Math

این ابزار آنلاین می تواند برای جذاب تر کردن مهارت های ریاضی برای دانش آموزان نوجوان مورد استفاده قرار گیرد. این ابزار دارای بازی های آنلاین برای تشویق کودکان جهت یادگیری ریاضی است زیرا با پیشرفت در دروس شان، جایزه و برچسب هایی از معلمان خود دریافت می کنند.

۶- DoSomething.org

هر معلمی موظف است که دانش آموزانش را به شرکت در کمپین های اجتماعی تشویق کرده و تلاش کند باعث ایجاد تغییرات مثبت در جامعه شود. این وبسایت یه منبع عالی الهام بخش است که دانش آموزان را به سمت اقدامات واقعی سوق می دهد.

۷- Exploratorium

آیا فکر کرده اید که هیچ چیزی نمی تواند باعث سرگرم کننده شدن علم و دانش برای دانش آموزانتان شود؟ این وبسایت را در بین فعالیت های کلاسی خود بگنجانید و ببینید چگونه ناممکن ها، ممکن می شوند.

۸- Cool Math

این وبسایت حاوی بازی های مختلفی است که به راحتی می توانند در کلاس های درسی مورد استفاده قرار گرفته و درس خواندن را برای دانش آموزان جذاب کنند. علاوه بر بازی های کامپیوتری ریاضی، این وبسایت یک منبع برای بازی های جغرافیا، علوم و مهارت خواندن نیز محسوب می شود.

۹- Edmondo

این مرکز همکاری آنلاین می تواند الهام بخش دانش آموزانتان در استفاده از پتانسیل کامل یادگیری شان باشد. این مورد می تواند از طریق ارائه کلاس های سفارشی که باعث افزایش تجارب یادگیری و تدریس می شود، رسانه های اجتماعی را به ابزار مفیدی تبدیل کنند.

۱۰- Collaborize Classroom

این یک بستر مشارکتی رایگان است که مکمل دستورالعمل های کلاس شما به همراه تکالیف، فعالیت ها و بحث های اضافی است که دانش آموزانتان می توانند بعد از کلاس به آنها دسترسی داشته باشند.

۱۱- Weebly

 

این وبسایت معلمان را قادر می سازد که یک سایت یا وبلاگ را برای کلاس شان ایجاد کرده و از آن برای ارتباط راحت تر با دانش آموزان و اولیاءشان استفاده کنند.

۱۲-Spelling City

این ابزار آنلاین بازهای کامپیوتری برای تسهیل تجریه یادگیری برای کودکان ارائه می دهد. آنها می توانند بازی های مربوط به نوشتن، لغت و تلفظ را انجام داده و آموزش شان را جذاب تر کنند.

۱۳- Starfall

این وبسایت به شما کمک می کند که به کودکان از طریق بازی های آنلاین سرگرم کننده و کتاب داستان های تعاملی جالب آموزش دهید.

۱۴- Scratch

این وبسایت دیگری است که مورد استفاده جوانان است و با اینکه چیزهایی متفاوت از خواندن و لغت آموزش می دهد، اما از کودکان برای ساختن داستان ها، انیمیشن ها و بازی های خود از طریق این ابزار آنلاین دعوت می شود.

۱۵- Raz Kids

این منبع آنلاین یک برنامه آموزشی کامل از درس خواندن در قالب کتاب های آنلاین جذاب ارائه می دهد. دانش آموزانی با طیف گسترده ای از سنین مختلف می توانند از این وبسایت برای تقویت مهارت های خواندن خود استفاده کرده و به مربیان اجازه می دهد که به مراحل پیشرفت شاگردانشان نظارت داشته باشند.

۱۶- Schoology

این یک شبکه اجتماعی و سیستم مدیریت یادگیری منحصربفرد است که هم می تواند توسط معلمان و هم دانش آموزان برای توسعه محتوای آموزشی مورد استفاده قرار گیرد. این وبسایت همچنین به کاربران اجازه می دهد محتواهایی که ایجاد کرده اند را به اشتراک بگذارند.

۱۷- Scholastic Kids Press Corps

دانش آموزان شما باید علاقمند به خواندن اخبار مناسب سن خود باشند و این وبسایت بهترین روش برای الهام بخشی این عادت است. معلمان همچنین می توانند اخباری که در این وبسایت پیدا می کنند را در کلاس های خود لحاظ کنند.

۱۸- MyBackPack

معلمان همواره در تلاشند که بهترین راه ارتباطی با اولیاء دانش آموزانشان را پیدا کنند. این وبسایت راه حلی برای این مشکل شان از طریق اجازه ی به اشتراک گذاری برنامه های آپدیت شده، نمرات و حضور و غیاب کلاسی ارائه می دهد.

۱۹-iCivics

این وبسایت الهام بخش ارائه ایده هایی در مورد ایجاد تغییرات مثبت در جامعه است و بنابراین مربیان حتما باید این ایده ها را به دانش آموزان خود ارائه دهند.

۲۰- Melody Street

موسیقی همواره برای نوجوانان بسیار جذاب بوده اما یادگیری در مورد نوت ها و آلات موسیقی مختلف فرآیند آسانی نیست. این وبسایت باعث آسان شدن همه چیز می شود زیرا این آلات وارد زندگی شده و درس موسیقی را به روش های سرگرم کننده آموزش می دهند.

 

 

منبع: BLOOMBERG
ترجمه شده در گروه  مجله بیستک به قلم شیما حسین زاده