طی چند سال اخیر استفاده از گجت‌های پوشیدنی و هوشمند در بین کاربران بسیار رواج یافته و این مسئله سبب شده که تنوع این محصولات به ویژه ساعت های هوشمند به شدت افزایش یابد. در بین ساعت های هوشمندی که تاکنون عرضه شده، اپل واچ (Apple Watch) یکی از پرطرفدارترین گجت های موجود است. کیفیت ساخت و کارایی اپل واچ (Apple Watch) سبب شده که این گجت به شدت در بین کاربران محبوب شود. اگر یک اپل واچ در اختیار شما قرار دارد توصیه می‌کنیم که در اولین قدم سیستم عامل Watch OS آن را به روز رسانی کنید. با به روز رسانی سیستم عامل ساعت هوشمند مورد نظر، عملکرد مجموعه دقیق‌تر خواهد شد و برخی ویژگی‌های جدید نیز به گجت مورد نظر افزوده می‌شوند. باید تعیین کنید که ساعت خود را در دست چپ می‌بندید یا دست راست! در ساعت‌های سنتی نیازی به تعیین این امر وجود نداشته و هر فرد با توجه به سلیقه شخصی خود می‌توانست ساعت خود در دست چپ یا راست خود ببندد. اما ساعت هوشمند اپل یا همان اپل واچ این چنین نیست و به منظور استفاده بهینه از آن باید تعیین کنید که قصد دارید گجت را در کدام دست خود بسته و از آن استفاده کنید.
نکته بعدی مربوط به دستبند این ساعت هوشمند است. اپل واچ از نظر دستبند شامل دو نسخه ۳۲ و ۴۲ میلیمتری می‌شود. همچنین از نظر رنگ هم این ساعت هوشمند شامل نسخه‌های متنوعی است. به منظور خرید دستبندهای مختلف و متنوع ارائه شده برای اپل واچ نیازی به پرداخت هزینه‌های گزاف وجود ندارد. بنابراین شما به راحتی می‌توانید نسخه مورد نظر خود را برای ساعت هوشمندتان انتخاب کنید.

اپل واچ (Apple Watch) به یک موتور تپتیک اختصاصی مجهز است که الگوهای ویبره مختلفی را می‌تواند ارائه کند. ساعت هوشمند اپل قابلیت های بسیار جالبی را در راستای کنترل گجت های دیگر ارائه می‌کند. برای مثال این گجت به اپلیکیشن Remote مجهز است که از طریق آن می‌توان اپل تی وی (Apple TV) را کنترل کرد.

یکی از مسائلی که باید در مورد اپل واچ (Apple Watch) به خاطر داشته باشید این است که باتری آن با هر بار شارژ تقریبا در حدود ۱ روز انرژی مورد نیاز دستگاه را تأمین می‌کند.

اگر از علاقمندان به موزیک هستید و دائما در حین انجام فعالیت های خود به موزیک گوشی می‌دهید، باید بدانید که Apple Watch (اپل واچ) برای گوش دادن به موزیک نیازی به همگام سازی با آیفون ندارد و می‌تواند یک گجت کاملا مستقل باشد.

نکته دیگری که باید در مورد ساعت هوشمند اپل یا همان Apple Watch بدانید مربوط توانایی آن در نمایش اپلیکیشن های مختلف می‌شود. توسعه دهندگان برنامه ها حتی می‌توانند برای نمایش نوتیفیکیشن برنامه های خود در ساعت هوشمند اپل منویی شبیه به یک ویجت شناور را ایجاد کنند. بنابراین در نظر داشته باشید که ساعت هوشمند اپل قابلیت نمایش نوتیفیکیشن و اعلان های اپلیکیشن های سازگار با خود را دارد و این مسئله هم از دیگر نکاتی است که باید در نظر بگیرید.

در این اینفوگرافی ما قصد داریم به معرفی ۲۰ نکته مهم مرتبط با اپل واچ (Apple Watch) بپردازیم.