داشتن یک کسب و کار آنلاین می‌تواند یکی از بهترین راه‌ها جهت بهبود وضعیت زندگی باشد. امکان خلق درآمد، فقط با یک کامپیوتر و یک تلفن، ایده‌ی فوق‌العاده‌ای به نظر می‌رسد. بله، هزاران کار برای انجام دادن هست، اما با این روش کار، شما از رفت‌و‌آمد، داشتن دفتر، مشکلات آب و هوا و غیره رهایی پیدا خواهید کرد…

شما قطعاً ساعت‌های زیادی را به کار کردن خواهید پرداخت، بیش از حد تصورتان، اما در عین حال قادر خواهید بود تا از دفتر خانگی، میز آشپزخانه، کافی‌شاپ و کتابخانه‌ی خانگی خود و غیره استفاده کنید، و این چیزی است که اغلب مردم را به سبک زندگی لپ‌تاپی مشتاق می‌کند. اگر هنوز در تلاشید تا یک ایده‌ی کسب و کار آنلاین در جهت تکمیل درآمد خود، و شاید هم اختصاص کامل ۹ ساعت در روز و ۵ روز در هفته، پیدا کنید، در اینجا به چند مورد از این ایده‌ها اشاره شده است.

مدیر ترافیک دیجیتال

بازاریابی دیجیتال چیزی فراتر از رسانه‌های اجتماعی است. برندها به دنبال ترافیک کیفی، آگاهی و در معرض دید قرار گرفتن هستند. این مسئله رسانه‌های اجتماعی را هم در بر می‌گیرد، اما همچنین دربرگیرنده مواردی همچون وبلاگ‌نویسی بصورت مهمان، خبر، خلق محتوا و غیره نیز هست. این امر نیاز به مهارت مدیریت و سازماندهی بالایی داشته و به همین دلیل شرکت‌ها در این راه به دنبال هرگونه کمکی خواهند بود. اگر درک و هوش بالایی داشته باشید، می‌توانید به ایجاد یک طرح استراتژیک، فراتر از موتورهای جستجو، ترافیک مناسبی را به یک وب سایت منتقل نمایید.

فروشگاه تجارت الکترونیک

داشتن یک فروشگاه تجارت الکترونیک به دلیل افزایش خرید اینترنتی و کسب و کار بزرگی که در این راه وجود دارد، آسان‌تر از همیشه است (البته، Wayfair هم یک وب سایت خرید آنلاین است که دارند تخریبش می‌کنند). پلتفرم‌هایی مثل Shopify، Oberlo و AliExpress امکان ایجاد فروشگاه آنلاین را تسهیل کرده‌اند. کلید اصلی این کار، جلب ترافیک زیادی به وب سایت خود، و بهینه‌سازی شیوه‌ی مبادلات خواهد بود.

ساخت وب سایت

اگر اندکی هوش فنی داشته باشید، به کمک پلت‌فرم‌هایی مثل WordPress، SquareSpace، Shopify و غیره، ساخت وب سایت بسیار آسان‌تر از قبل شده است. برای استفاده از این پلتفرم‌ها و ساخت یک وب سایت برای شرکت‌ها، دیگر نیازی به دانستن شیوه‌های کدگذاری وجود ندارد. ساخت وب سایت برای یک کسب و کار در واقع همانند فروش زمان است. این کار چیزی نیست که خود آنها از پسش برنیایند، اما مشکل اصلی برای آنها کمبود زمان یادگیری است. در چند تا از این پلت فرم‌ها مهارت کسب کنید و سپس به سرعت وب سایت‌ها را بفروشید.

سایهنویس (کسی که در مقابل دریافت پول، برای دیگران مطلب می‌نویسد)

بازاریابی محتوا برای بسیاری از کسب و کارهای آنلاین از اهمیت زیادی برخوردار است، اما خلق این محتوا می‌تواند در عین حال دلهره‌آور باشد. اگر نسبت به کار با موتورهای جستجو آشنایی داشته، و همچنین توانایی نوشتن مقالات هوشمند و قانع کننده را داشته باشید، شرکت‌ها مبالغ خوبی را به شما پرداخت خواهند کرد. اغلب نویسندگان محتوا برای هر کلمه ۱۰ سنت دریافت می‌کنند، بنابراین یک مقاله‌ی ۳۰۰۰ کلمه‌ای می‌تواند ۳۰۰ دلار برای شما عایدی داشته باشد. چند مشتری پیدا کنید، چند مقاله در هفته بنویسید و سپس طعم شیرین این کار را بچشید.

نویسندهی کتاب الکترونیکی

آیا به نوشتن علاقه دارید؟ اگر بتوانید مطالب زیادی را با نظم و انضباط کافی بنویسید، امکان خود-انتشاری می‌تواند یک سرمایه‌گذاری بسیار موفقیت‌آمیز جلوه کند. جیمز اسکات بل ده‌ها کتاب داستان نوشته، و البته ده‌ها کتاب درباره چگونگی نگارش کتاب داستان. زندگی او نه تنها به نوشتن کتاب، بلکه به آموزش این کار اختصاص یافته است. احتمالاً شما هم دانشی را برای به اشتراک‌گذاری در اختیار دارید – خود انتشاری یک راه فوق‌العاده برای یکبار خلق یک چیز و دریافت عایدی از آن برای مدتها خواهد بود.

خدمات حسابداری

اگر کار با اعداد را خوب بلدید، می‌توانید به یک قهرمان بدل شوید. بسیاری از مالکین کسب و کار از این بخش از کار خود متنفرند و دوست دارند آن را به کسی که عاشقش است بسپارند. اگر کار با اعداد را به خوبی بلد بوده و سازماندهی فوق‌العاده‌ای دارید، برای پیدا کردن مشتری مشکل زیادی نخواهید داشت.

برگزاری کارگاههای آموزشی / کلاسهای آنلاین

دوره‌های آنلاین فوق‌العاده هستند، و کارگاه‌های آموزشی آنلاین هم بسیار محبوب شده‌اند. برای کسانی که می‌خواهند در این کارگاه‌ها حضور داشته باشند، دسترسی به شما در یک مقطع زمانی خاص بسیار ارزشمند خواهد بود. نویل مدورا، بنیانگذار Kopywriting Kourse، از این کار جهت ارائه خدمات به دانشجویان خود به شیوه‌ای سودمند استفاده کرد. اختصاص زمانی ویژه به افراد آنلاین جهت حضور در دوره‌های آموزشی که برگزار می‌کنید، برخلاف حضور فیزیکی، می‌تواند همیشه ممکن باشد.

توجه داشته باشید که هیچ یک از این کسب و کارهای آنلاین بدون مشتری به سرانجام نخواهند رسید – شما باید یاد بگیرید که چگونه کسب و کار آنلاین خود را بازاریابی نمایید. در این راستا، به یک دانشجوی بازاریابی تبدیل شوید تا بتوانید نام تجاری خود را ایجاد کنید.

منبع: FORBES
ترجمه شده در گروه مجله بیستک به قلم شهرام شیری