همه افراد در طول عمر خود درد مفصل را تجربه کرده‌اند. این مشکل با افزایش سن و نداشتن تغذیه سالم خودش را بیشتر نشان می‌دهد. گاهی ممکن است استفاده از دارو به تنهایی کمکی به درمان درد مفاصل نکند و روش‌های غیر دارویی و کم عارضه نیز پاسخگو باشند.

با فشار سریع به انگشتان دست یا پا و شاید دیگر مفاصل بدن صدایی تولید خواهد شد که به اصطلاح قولنج آن رفع می‌شود. در پی این حرکت احساس راحتی و احتمالا رفع خستگی به انسان دست می‌دهد. این عمل بیشتر از آن که حس خوبی را به فرد منتقل کند، در تصور عموم مضر بوده و فرد را دچار مشکلات زیادی در طولانی مدت خواهد کرد.

دانشمندان با استفاده از دستگاه‌های فراصوت از اتفاقاتی که در هنگام شکست انگشتان رخ می‌دهد اطلاعات بیشتر و البته دقیق‌تری بدست می‌آورند. در نتیجه به کمک این روش می‌توان به سال‌ها تحقیقات در این زمینه خاتمه داد.

در ماه آوریل محققان دانشگاه آلبرتا به کمک دستگاه‌ MRI توانستند منبع صداهایی که در حین شکست مفاصل تولید می‌شوند را شناسایی کنند.

در مورد آثار تخریبی شکست انگشتان در طولانی مدت نمی‌توان اظهار نظر کرد. بر عکس تصور عموم حتی این اتفاق می‌تواند اثرات مثبتی نیز به همراه داشته باشد؛ چرا که بعد از شکست، فعالیت‌ها در اطراف مفاصل افزایش چشم‌گیری به خود می‌گیرد.

در این اینفوگرافی هفت راهکار ساده، طبیعی و خانگی برای کاهش درد مفاصل پیشنهاد شده است.

 

کاهش درد مفاصل