در اغلب خانه های آمریکایی بیش از ۳۰۰۰۰۰ آیتم درونشان وجود دارد. در اینجا شاید وسایل زیادی باشد که ما از اغلب آن ها هیچ  استفاده ای نمی کنیم. این وسایل روی هم تلنبار می شوند و موجب بی نظمی، در هم ریختگی و استرس می شود. و از لحاظ فیزیکی و ذهنی با این وسایل مان زیر بار آن ها خم می شویم. وظیفه ی ما فرقی نمی کند و حتی موقعیتی که در آن هستیم. در اینجا لیستی از چیز هایی است که به طور قطع باید آن ها را کنار بگذارید و می توانید زندگی تان را راحت تر کنید.

اسباب توالت های هتل

غالب اوقات نگه داشتن یک شامپو یا حتی بیشتر از یکی که از هتل ها به دست می آیند بعد از ترک کردن هتل یک عادت و رسم شده باشد. اما بیشتر اوقات این شامپویی که شما فکر می کنید قطعا یک روز استفاده می کنید، ماه ها و حتی سال ها در گوشه ی تاریک کابینت ها بدون مصرف قرار می گیرد. پس واقعا بهتر است که این شامپو ها را به یک پناهگاه محلی اهدا کنید به جای اینکه بی مصرف آن ها را نگه دارید.

تیشرت های که شما از دبیرستان دارید

جدا این تیشرت هایی که سال هاست بی استفاده مانده را یا ببخشید یا در سطل آشغال بریزید. در حالی که تعداد کمی از آن ها برای پیژامه مناسب هستند، شما به ۵۰ تیشرت که فقط فضاهای مفید کمد تان را اشغال کرده اند، نیازی ندارید.

کتاب های تکست کالج    

صحبت از وسایل قدیمی مدرسه، شما به هیچ وجه مجددا این ۳۰۱ کتاب را دوباره نیاز ندارید. در نظر بگیرید که می توانید آن ها را ببخشید یا به دانش آموزانی که الان به آن ها برای مطالعه نیاز دارند اهدا کنید.

وسایل قدیمی و کهنه    

وسایل کهنه که دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرند، فضای زندگی شما را اشغال کرده اند. آن ها را برای بازیابی و احیا به اداره های بازیافت مواد محلی تان ببرید. در نظر بگیرید اگر از یک وسیله ی قدیمی و کهنه استفاده می کنید می توانید آن را به راحتی با یک نمونه ی جدید و مناسب از لحاظ قیمت جایگزین کنید.

وسایل اهدایی و یادبود شرکت ها

همگی ما یکسری وسایل جانبی که از یک کنفرانس یا مراسم های برگزار شده در شرکت ها به دست آمده را داریم. مانند خودکار ها، کیف ها، و یا حتی لیوان ها. واقعا وسایلی که استفاده می کنید را جدا کنید و مابقی را که واقعا بی مصرف هستند را دور بریزید.

کارد و چنگال های پلاستیکی

کارد و چنگال های پلاستیکی به راحتی خم می شوند و می شکنند، و همچنین بسته بندی های مزاحم آن ها نگه داری شان در کشوی کابینت ها را سخت می کند. زمین و خود تان را با انصراف از داشتن این کارد و چنگال ها ی پلاستیکی در سفارش بعدی تان راضی کنید و این پلاستیک ها را از زندگی تان حذف کنید.

جعبه های کفش

خیلی از مردم جعبه های کفش را نگه می دارند چرا که فکر می کنند به فضا های خالی این جعبه ها نیاز دارند، ولی حقیقت این نیست و شما واقعا به آن ها نیاز ندارید و فقط  فضای کمدتان را اشغال کرده اید. دفعه ی بعدی که کفش خریدید جعبه ی آن را بشکنید و آن را در سطل آشغال بیاندازید، و خودتان را از شر کوهی از این جعبه های بدون استفاده خلاص کنید.

نگه دارنده های پلاستیکی فاقد در و کلاهک

اگر که شما در این ظروف را طی گذشت سال ها پیدا نکرده اید و همچنان آن ها را نگه داشته اید، امروز نیز آن ها را نمی یابید. این ظروف را از زندگی تان بیرون بیاندازید و روی داشتن یک ست جدید و کامل تمرکز کنید.

 

 

 

 

منبع: BUSINESSINSIDER
ترجمه شده در گروه مجله بیستک به قلم رویا رجایی